Pohár rakovnického bakaláře

O víkendu 11. – 12. 2. 2023 proběhly na ZS Rakovník historicky 2. krasobruslařské závody „POHÁR RAKOVNICKÉHO BAKALÁŘE“, tentokrát pořádané v rámci „Českého poháru“, což je nejvyšší republiková soutěž, díky které se krasobruslaři kvalifikují na Mistrovství České republiky (MČR).

Závodů se zúčastnilo 126 závodníků a závodnic ze 42 klubů z celé České republiky v 9 kategoriích. Z našeho klubu HC Rakovník se zde představilo 5 krasobruslařů:

• Jana Kuleniy (Nováčci mladší dívky)
  • Josef Štefl (Nováčci chlapci)
  • Ema Elznicová (Mladší žačky)
  • Julie Kárová (Žačky)
  • Benjamin Kára (Žáci)

Pro zranění se bohužel nemohla zúčastnit Lucie Šilerová v kategorii Žačky, která bojuje o účast na MČR žactva, které se uskuteční 4. – 5. 3. 2023 v Kopřivnici.

Všichni naši závodníci předvedli skvělé výkony a získali jsme všechny tři cenné kovy:

1. místo Josef Štefl (Nováčci chlapci)
  2. místo Jana Kuleniy (Nováčci mladší dívky)
  3. místo Benjamin Kára (Žáci)

Ema Elznicová si svým 9. místem v kategorii mladších žaček upevnila postavení v žebříčku, které ji opět posunulo blíže k MČR žactva.Julie Kárová si zajela své osobní maximum v krátkém programu. Její bratr Benjamin Kára má již jistou účast na MČR žactva.

Všem našim závodníkům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu.

Naše poděkování také směřuje především k vedení HC Rakovník, speciálně pak panu Tomášovi Veselému a všem zaměstnancům HC Rakovník, kteří, nad rámec svých povinností, se aktivně zapojili do příprav stadionu na závody, a také rodičům našich krasobruslařů, kteří se podíleli na organizaci závodů. Hnacím motorem byl pak hlavní trenér našeho klubu pan Karel Štefl, bez něhož by zde žádné krasobruslařské závody nebyly. Děkujeme, trenére.

Nesmíme zapomenout na naše sponzory, jejichž podpory si velmi vážíme.
Hlavními sponzory jsou: Tradiční pivovar Rakovník – Bakalář
Atletické středisko Emila Zátopka, spolek

Dále za podporu děkujeme:

• drogerie NoveStra – Nové Strašecí
  • České lupkové závody