Historie klubu

HC Rakovník byl založen v roce 1932 pod názvem Plavecko – bruslařský klub, později existoval pod názvy Spartak Rakovník, Lokomotiva Rakovník a v letech 1948 až 1991 TJ TZ Rakovník. Od roku 1991 byla provozovatelem Zimního stadionu Rakovník Tělovýchovná jednota HC Rakovník zaregistrovaná u ČSTV ČR dne 25. 6. 1991. V roce 2015 došlo ke změně názvu na HC Rakovník, z.s.

Vlastníkem veškerých nemovitostí spravovaných spolkem HC Rakovník je Město Rakovník. V devadesátých letech minulého století dochází pod samostatným vedením HC Rakovník v úzké spolupráci s Městem Rakovník k expansivnímu rozvoji celého areálu. Původní nekryté kluziště bylo v letech 1995-9 zastřešeno, opatřeno novou betonovou plochou a mantinely. Zmodernizována a rozšířena byla i budova ubytovny a rekonstrukce se dočkala i restaurace. Postaveny byly nové šatny a zázemí pro hokejisty HC i veřejnost.

Od roku 2000 pokračuje neustálé vylepšování celého areálu. V roce 2003-4 byl komplexně rekonstruován systém chlazení, v roce 2005 byl postaven nový objekt šaten a celkového regeneračního zázemí (masérna, posilovna, klubovna…) určeného zejména pro domácí HC Rakovník, ale přístupný i veřejnosti. V roce 2006 byl zateplen střešní plášť zimního stadionu. Do budoucna počítáme s rekonstrukcí  sauny, která je součástí areálu, je připravován projekt na celkové odvlhčení haly ZS, další na rekonstrukci osvětlení haly zimního stadionu a na rekonstrukci šaten a sociálního zázemí. Naprostá většina výše uvedených investic byla realizována z dotací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Města Rakovník, Středočeského kraje a za vydatné podpory ČUS.

Kromě vlastní činnosti  HC Rakovník je hala zimního stadionu s veškerým popisovaným příslušenstvím k dispozici široké veřejnosti. Mimo zimní sezonu je hala k dispozici in-line hokejistům a i k pronájmu pro nejrůznější hudební, sportovní, zábavné aj. produkce. Již tradičně se v hale ZS pořádá regionální AUTOSALON.

Ubytovna zimní stadion nabízí své komplexní služby nejen turistům, ale i sezónním „přespolním“ zaměstnancům firem pracujících v regionu, stejně tak jako manažerům na pracovních cestách. Ceny ubytování začínají již na 180 Kč / noc / lůžko. Ceník ubytování je naprosto flexibilní, zvýhodňující dlouhodobé ubytování a je rozčleněn do několika úrovní dle jednotlivých kategorií ubytování. Svůj standard ubytování u nás nalezne skutečně každý a to s ohledem na spektrum poskytovaných služeb za bezkonkurenční ceny.

Výhled

Již v současné době vedení HC Rakovník připravuje další projekty zaměřené na rekonstrukci či modernizaci, a snaží se o neustálého rozšiřování a zkvalitňování služeb pro veřejnost.

Spektrum poskytovaných služeb

  • Pronájem ledové plochy, veřejné bruslení (sezóna září – březen)
  • Sportovní a relaxační vyžití (tenisový kurt, badminton, masáže, sauna, posilovna, mimo sezónu možnost využití haly pro míčové hry…)
  • Pronájem in-line plochy (sezóna duben – srpen)
  • Pronájem antukového kurtu (sezóna duben – říjen)
  • Pronájem plochy pro hudební, zábavné aj. produkce, sportovní akce, výstavy, trhy apod. (mimo sezónu tj. duben – září)
  • Ubytovací služby (různé úrovně ubytování, bohaté sportovně – relaxační vyžití, nonstop služba recepce, přístup na internet)
  • Restaurační služby
  • Masáže
  • Možnost chráněného parkování pro hosty ubytovny

Foto z historie