• Pro rodiče

Hokej hrají holky i kluci. Pro začátek není třeba větších finančních obnosů pro pořízení výstroje, neboť HC Rakovník zapůjčuje nováčkům výstroj zdarma !!!

Pozdější příspěvky jsou pak podobné jako u jiných činností.

Stačí přivést dítě do klubu na stadion a po tréninku jej vyzvednout. Hokejový klub zajistí podmínky, program a dohled pro Vaše děti.

„Co když moje dítě provozuje už jiný sport?“ Každá další pohybová aktivita rozšiřuje a pomáhá pohybovému rozvoji vašeho dítěte.

Víte, že většina reprezentantů začínala v malých klubech?
Pokud jste z malé obce, vyberte si nejbližší klub a odpadnou vám starosti a náklady na daleké dojíždění do velkých center. Regionální trenéři Českého svazu ledního hokeje se starají o to, aby v každém městě byly nejlepší podmínky pro rozvoj všech dětí.

Správný hokejový rodič své dítě podporuje a fandí mu. Přitom však respektuje trenéra, ostatní spoluhráče, rozhodčí a soupeře.

Na zimním stadionu dodržujeme základní etická pravidla:

- Všichni jsme jeden tým

- Rodiče jdou dětem příkladem

- Fair play a respekt pro každého

- Nulová tolerance k dopingu, drogám a alkoholu

- Děti a rodiče mají svá práva, ale také povinnosti

- Není zde žádný prostor pro vulgarity, agresi, šikanu, násilí

- Ke slušnému chování patří úsměv a pozitivní povzbuzování

• Zábava pro všechny

Hokej je nejrychlejší kolektivní hra na světě. Na celém světě hraje hokej více jak 2 milióny dětí. Hra je založena na týmové spolupráci, disciplíně a rychlosti. Jakmile hráč vstoupí poprvé na led, začne se učit mnoha dovednostem a bude ho to bavit. Hokej je nádherná hra na dívání, ale ještě lepší je hokej hrát.

Hokej baví celou rodinu
Hokej je nádherný sport na dívání a fandění, během zápasů je mnoho příležitostí poznat nové lidi a spřátelit se. Hokej hrají holky i kluci. Rodiče si hokejové zápasy svých dětí užívají a společně fandí.

Proč začít hrát hokej?

- Získám sílu, vytrvalost, rychlost, zlepším koordinaci.

- Naučím se soupeřit a osvojím si pravidla fair play.

- Naučím se zvládat i mnoho dalších sportovních aktivit.

- Dovednosti, které se naučím, využiji doma a ve škole.

- Týmová spolupráce, rozdělení úkolů, to vše uplatním ve svém životě.

- Pravidla fair play a respekt vůči ostatním patří mezi základní hodnoty v rámci ledního hokeje.

Hokej je kolektivní sport
Být součástí mužstva je nádherný pocit. Hokejisté jsou kamarádi a učí se zároveň disciplíně a zodpovědnosti, hráči musí spolupracovat a vzájemně se podporovat.

Hokej je bezpečná hra
Dětský hokej není profesionální kontaktní sport. V žákovských kategoriích se nehraje do těla, ke zranění dochází jen velmi zřídka. Hráči jsou oblečeni do kvalitní výzbroje, která je ochrání.

A - přát.zápas

18. 08. 2018    12:00 - 14:00