Ukončení hokejové sezóny 2017-2018

K poslednímu březnu 2018 byla ukončena hokejová sezona 2017-2018. Jednalo se o historicky nejdelší období, po které byla k dispozici ledová plocha. Kompresory byly spuštěny 1. srpna 2017. Od roku 2015 se tak sezóna postupně prodloužila nejprve o březen a nyní se mohlo bruslit o 2 měsíce déle. Poprvé jsme tak mohli v praxi ověřit, zda je technicky možné v našich podmínkách mrazit už v srpnu, jak je bězné ve Slaném, Kladně, Berouně a dalších stadionech v okolí. Výsledek nás mile překvapil a potěšilo nás, když uživatelé chválili kvalitu ledu.  S malým zpožděním byla dokončena výměna osvětlení. Staré, málo výkonné a neúsporné osvětlení jsme vyměnili za nejmodernější produkt firmy Siemens, který je dokonce na seznamu chráněné špičkové technologie, na jejíž vývoz se vztahují přísná pravidla. Naše oddíly tak mohly absolvovat lední přípravu na domácím hřišti a nemusely cestovat na jiné stadiony a platit tam nájem ledu. 

Za úspěšný průběh sezóny a umožnění uskutečněných investic, zejména do modernizace osvětlení  chci za celé vedení HCR poděkovat všem zaměstnancům, trenérům, dobrovolným pomocníkům, hráčům a zejména našim sponzorům, kterými jsou: 

Město Rakovník

Středočeský kraj

Královský pivovar v Rakovníku, 

Společnost Froněk 

Společnost Gross Stahl

Společnost Elektro Viola

Autostop Rakovník

STK Nové Strašecí

Auto Kelly

Společnost Montitech

JFC Computers

JAKUB Elexmayer

Dřevo obchod Lubná

Společnost :HAGER

Společnost IXI MONTOP

Fin centrum

Společnost MPD

Společnost ASPO

Společnost Agro ZZN a.s.

STO PRO BEK střešní systémy

a další. Ještě jednou děkujema za Vaši přízeň a velice si ji vážíme. 

V druhé polovině dubna bude na plochu stadionu položena umělá plocha pro in-line a bude možné stadion využívat i k dalším sportovním aktivitám. S dostatečným přestihem bude zveřejněn termín valné hromady, která proběhne nejpozději do června 2018. 

Začátek nové sezóny je plánován opět na srpen, tzn., že led by mohl být připraven ještě v první polovině měsíce  srpna 2018. 

Za výkonný výbor HCR 

J. Gebhart

 

Napsáno dne: 06. 04/2018

HOKEJOVÝ PLES HC RAKOVNÍK

Všechny členy HC Rakovník,  přátele a příznivce zveme na hokejový ples, který se uskuteční v sobotu 7. dubna v kulturním domě v Lubné od 20.00 hod.  Je připraven pestrý kulturní program včetně bohaté loterie. 

Zajištěna doprava autobusem z Rakovníka a zpět. Bližší informace na vyvěšených plakátech. 

K dispozici jsou poslední volné lístky.

Srdečně zvou pořadatelé.  

Napsáno dne: 06. 04/2018

parkování

Upozornění pro řidiče

Před zimním stadionem bylo vyznačeno vodorovné dopravní značení – žlutá klikatá čára doplněná nápisem ZAS a svislé dopravní značení – zákaz zastavení. Toto dopravní značení bylo stanoveno pro zajištění parkování autobusu a z důvodu zamezení parkování vozidel v prostoru před zimním stadionem.

Pokud vozidlo zastaví v prostoru před zimním stadionem a vedle vodorovného dopravního značení (žlutá klikatá čára s nápisem ZAS) dopouští se přestupku podle §27 odst. 1 písm. n) zákona č. 361/2000 Sb., neboť tento prostor je ošetřen proti stání a zastavení vozidel svislým dopravním značením (zákaz zastavení + dodatková tabulka).

V případě porušení tohoto ustanovení bude vše řešeno prostřednictvím Městské policie.

 

 

Napsáno dne: 22. 02/2018

KLM: HC Buldoci Neratovice - HC Rakovník 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)

Vítěznou šňůru Vejvodových chlapců překousli Buldoci

Rakovník – Šestý korálek na vítěznou šňůru si již rakovničtí hokejisté nenavlékli. V předposledním kole krajské ligy totiž ve značně zdecimované sestavě padli na ledě o záchranu bojujících Neratovic 3:5.

„Vzhledem k tomu, kolik nám chybělo hráčů, jsme odehráli výborný zápas. Že jsme ho prohráli, je už věc jiná,“ řekl stroze trenér rakovnického HC Otakar Vejvoda starší.
Rakovničtí sice podle tabulkového postavení měli být proti domácím Neratovicím favoritem, realita však byla poněkud jiná. Kromě dlouhodobě zraněného obránce Jelínka totiž chyběli také útočníci Klaus, Nosek, Ambroz a Tolkner. Šanci tak dostal i hráč B mužstva Prokop a ve třetí útočné formaci nastoupili dva obránci.

V prvních dvou šancích se objevil domácí forward Macek, gólman Pospíšil ale na jeho střely vyzrál. Na druhé straně vychytal Petráčka Kresta. Úvodní branka padla ve 12. minutě a obstaral ji při vlastním oslabení neratovický Pokora.

Prostřední dvacetiminutovka začala pro Neratovice parádně. Puk si po lehké teči Vočadla našel cestu mezi Pospíšilovými betony a pomalu zaplul až do branky. Poté na sebe znovu upozornil domácí gólman Kresta, který senzačně ve skluzu vychytal Grilla. Zanedlouho se hosté konečně radovali, rychlá střela Větrovce vymetla horní roh neratovické branky. Kontaktní gól Rakovník probudil a Buldoky v tu chvíli zachránil hvizd sudího, oznamující konec druhé části.

Úvodní minuta závěrečné části přinesla hned dvě branky. Nejprve rozjásal neratovické tribuny třetím gólem Prejza, a hned po následujícím vhazování snížil ze samostatného úniku Grill. Neratovickým se ovšem znovu podařilo odskočit na rozdíl dvou tref, když Mareček po individuální akci „vykoupal“ Pospíšila a poslal puk do odkryté branky. Vejvodovi svěřenci se ale nevzdali a Zuska snížil. Poté měl obrovskou příležitost na vyrovnání Ságner, Krestovi pomohla v dalším samostatném úniku tyč. Sedm minut před poslední sirénou udeřily Neratovice popáté a definitivně rozhodly.

Rakovničtí hokejisté sehrají poslední duel základní části proti vedoucímu Mělníku a půjde v něm o výhodnější postavení v rámci play off. „Chtěli by to, abychom proti Mělníku uhráli alespoň bod a skončili na druhém místě. Kdyby se před nás dostaly Černošice, museli bychom v play off odcestovat dvakrát na jejich led a to bylo nebylo dobré,“ uvědomuje si důležitost posledního kola vedoucí rakovnického HC Vladimír Soukup.

Branky a nahrávky: 12. Pokora (Rak), 22. Vočadlo (Prejza), 41. Prejza (Vočadlo), 43. Mareček, 53. Litomyský (Rak, Prejza) – 37. Větrovec (Krejčí), 41. Grill (Mikeš, Krejčí), 47. Zuska (Ságner).
Rozhodčí: Kučera – Větrovský, Čajan. Vyloučení: 5:4.
Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Krejčí, Mikeš – Grill, Prokop, Ságner – T. Petráček, Zuska – Okegawa, Kounovský, Hegenbart – V. Petráček, Vyskočil, Větrovec.
 

Napsáno dne: 12. 02/2018

Poděkování za spolupráci

Rakovnik
Kraj

Termíny nejbližších utkání

23. 03. 2019   10:30 - 13:15

2012

31. 03. 2019   11:30 - 12:45

2011

Termíny veřejného bruslení

22. 03. 2019    18:30 - 19:30


23. 03. 2019    13:30 - 15:30


24. 03. 2019    14:00 - 16:00


29. 03. 2019    19:45 - 20:45


30. 03. 2019    13:30 - 15:30


31. 03. 2019    14:00 - 16:00


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace