Přijďte si zabruslit ! (Bruslení pro veřejnost)

VEŘEJNÉ  BRUSLENÍ

PÁ    30.10.      19,15 – 20,30hod.

SO   31.10.       13,30 – 15,30hod.

NE     1.11.       13,30 – 15,30hod.

PÁ     6.11.       19,15 – 20,30hod.

SO     7.11.       13,30 – 15,30hod.

NE     8.11.       13,30 – 15,30hod.

PÁ     13.11.     19,15 – 20,30hod.

SO     14.11.     13,30 – 15,30hod.

NE     15.11.      13,30 – 15,30hod.


  • NOVĚ - MOŽNOST  BROUŠENÍ  BRUSLÍ  NA  AUTOMATICKÉ  BRUSCE  PROSHARP AS1001 . Více informací naleznete na:

www.hcrakovnik.cz     služby   broušení bruslí


  • Aktuální rozpis LP naleznete na:  

www.hcrakovnik.cz     ledová plocha/hala   rozpis LP

KLM: HC Rakovník - HC Poděbrady 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) -úryvek z Rakovnického deníku

Krize pokračuje. Rakovničtí vypisují konkurz na střelce

Rakovník – Rakovničtí hokejisté v sedmém kole krajské ligy mužů nestačili na svém ledě na poslední Poděbrady. Ty se výhrou nad Rakovníkem odpoutaly ode dna tabulky. Krize rakovnického dospělého hokeje tak pokračuje. Navíc Rakovničtí o víkendu zajíždějí na kluzišti Černošic, se kterými se jim dlouhodobě nedaří. Navíc se kouč Svitavský bude muset obejít bez zraněného Lipolda.

HC Rakovník - Poděbrady, KLM - podzim 2015
 
 
 

HC Rakovník - HC Poděbrady 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Kde že úspěchy z předchozích let jsou, vzpomínají na líbivý hokej z předchozích let rakovničtí fanoušci. Nedělní utkání proti poslednímu celku soutěže mělo být jakýmsi odrazovým můstkem k lepším výsledkům. Nebylo. Rakovničtí totiž i nadále pokračují v matných výkonech, vázne kombinace, střelba. „Za první třetinu musel hostující brankář likvidovat pouhé tři střely, ve druhé třetině pak čtyři a v poslední pět. To je hrozně málo," posteskl si Vladimír Soukup, vedoucí mužstva.

Kromě toho rakovnickým hokejistům chybí v obraně hráč, který si dokáže sjednat pořádek. „Útočníci si dělají v našem pásmu, co chtějí. Chybí nám hráč typu Brejník. Ten dokázal udělat před naší brankou pořádek," navrhl jedno z řešení fanoušek rakovnického klubu.

Rakovničtí do utkání nevstoupili vůbec dobře, všude byli druzí a kluziště tak patřilo hostům. Ti svoji převahu využili v páté minutě – 0:1. Na Rakovnických byla následně vidět snaha o vyrovnání, ale kombinace vázla. Do velmi dobré příležitosti se dostal dvakrát Bauer, ale neproměnil. Pět minut před koncem první třetiny navíc z utkání odstoupil Lipold kvůli vyhozenému kolenu. „Jak je to vážné, ukáže až magnetická rezonance. Minimálně do Vánoc nám bude chybět," řekl Vladimír Soukup.V závěru první třetiny ještě hráli domácí přesilovku, ale brankáře téměř nezaměstnali.

Ani druhá třetina kýžené vyrovnání nepřinesla. Domácí sice několikrát hráli v početní výhodě, v ojedinělé dobré příležitosti se ocitl M. Gebhart, ale vše bez gólového efektu. Necelých pět minut před koncem druhého dějství chybovali sudí, když místo zakázaného uvolnění nechali pokračovat ve hře. Rakovničtí následně faulovali. A aby toho nebylo málo, za několik desítek sekund poslal sudí na trestnou lavici dalšího hráče z řad domácích. Poděbradským se tak naskytla dvojnásobná přesilovka. Tu nevyužili. Část pětiminutového trestu si Rakovničtí odpykávali ještě v úvodu posledního dějství. Po třiatřiceti sekundách pak hosté překonali Pospíšila podruhé – 0:2. Přes řadu příležitostí se podařilo domácím snížit v polovině třetí třetiny, když trestné střílení proměnil mazácky Kříž – 1:2. Snaha rakovnických hokejistů ke kýženému vyrovnávacímu gólu nevedla, ani při závěrečném power – play.

„Snažíme se neustále kombinovat, ale málo střílíme, a to i v přesilovkách. Bez střelby gól nedáte. Rakovník tak nyní vypisuje konkurz na střelce," nechal se slyšet Vladimír Soukup, vedoucí mužstva.

Rakovničtí se v osmém kole střetnou s Černošicemi na jejich kluzišti. Rakovničtí se tak mají na co připravovat. „Máme s nimi hrozně špatnou bilanci. Vždy jsme u nich prohráli a dostali hlavně i příděl," řekl Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Vošta, Vyskočil – Ságner, Kounovský, Chvojka – Zuska, Kotál – Lipold, Bauer, Gebhart O. – Krejčí, Mikeš, Gebhart M., Ambroz, Grill – Krpelán, Kříž, Zuker. Trenér: Jan Svitavský

Autor: Miroslav Elznic

Napsáno dne: 28. 10/2015
A

HC Jesenice - HC Rakovník 6:3

Rakovničtí po mdlém výkonu vyfasovali od Jesenice šestku

Rakovník - V dalším kole krajské ligy mužů v ledním hokeji zajížděli Rakovničtí na kluziště Velkých Popovic, kde se střetli s mužstvem HC Jesenici, který zde hraje svá domácí utkání. Rakovničtí drželi s domácími dlouho krok, jenže tři inkasované branky ve druhé třetině rozhodly o osudu utkání. Rakovník má po šesti kolech na svém kontě šest bodů, stejně jako hráči Králova Dvora či Lva Slaný.

HC Rakovník - HC Černošice 6:5, KLM 2014

HC Rakovník - HC Černošice 6:5, KLM 2014Autor: Deník/Miroslav Elsnic

HC Jesenice - HC Rakovník 6:2 (2:1, 3:1, 1:1)

 

„Začali jsme nemastně, neslaně. Sice jsme bruslili, ale bez jakéhokoliv systému," tak popsal vstup rakovnických hokejistů do utkání s domácí Jesenicí Vladimír Soukup, vedoucí rakovnického mužstva. Rakovničtí jakoby ani pořádně nevěděli, co hrát. V osmé minutě byl navíc vyloučen Vošta. „Oslabení jsme naštěstí ale přečkali, Burgr soupeře vychytal," řekl Vladimír Soukup. V desáté minutě už však mířili domácí přesně 1:0, a aby toho nebylo málo o minutu později už to bylo 2:0.

„Hráči byli zaskočení, místo nějakého systému jsme doslova jen krasobruslili," sdělil vedoucí mužstva Vladimír Soukup. Do hry vrátil rakovnické Chvojka, jenž si vzal na polovině puk, následně se uvolnil podél mantinelu, objel branku a zakončil nad rameno brankáře 2:1.

Jenže. Vstřelená branka hosty z Rakovníka k lepšímu výkonu nepřiměla. „Hráli jsme stejně, vůbec nic jsme si z první třetiny nevzali," pospal vstup rakovnického celku do druhého dějství Vladimír Soukup. V šestadvacáté minutě pak domácí využili zaváhání hostů a znovu vedli o dvě branky 3:1. O pět minut později rakovnický Klaus po přihrávce Vyskočila a Mikeše snížil znovu na rozdíl jedné branky 3:2. Jednogólový rozdíl ve skóre ale netrval dlouho. Po třech minutách Jeseničtí znovu navýšili skóre na rozdíl dvou branek, ve 36. minutě to již bylo 5:2.

„Obránci to brankářům příliš neusnadňovali, soupeř i jsme to dost ulehčili. Zatímco soupeř stínil, cpal se před branku, my jsme opravdu jen krasobruslili," komentoval průběh druhé třetiny Vladimír Soukup.

Závěrečná třetina rozhodně nebyla ve znamení zvrátit vývoj utkání ze strany rakovnického mužstva. Jeseničtí naopak vycítili, že hosté jsou s prohrou smíření. Zrychlili hru a kombinaci a v 53. minutě slavili šestý vstřelený gól. Poslední slovo v utkání měl ale rakovnický Chvojka, který svoji akci z první třetiny zopakoval a korigoval tak na konečných 6:3.

V dalším kole krajské ligy mužů v ledním hokeji přivítá HC Rakovník v neděli na svém kluzišti od 17.30 hodin Poděbrady, které ještě nezískaly ani jeden mistrovský bod a jsou v tabulce na posledním místě.

HC Rakovník: Burgr (35. Pospíšil) Mikeš, Krejčí Gebhart M., Klaus, Cukr Vošta, Vyskočil Ságner, Ambroz, Chvojka Zuska, Kříž Lipold, Bauer, Gebhart O., Kiss. Trenér: Jan Svitavský.

20.10.2015
 
 

Autor: Miroslav Elsnic

Napsáno dne: 22. 10/2015
A

HC Vlašim – HC Rakovník 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Rakovničtí dokázali navázat na výhru v derby i ve Vlašimi a stoupají tabulkou

Vlašim, Rakovník – Rakovničtí hokejisté dokázali v dalším kole krajské ligy mužů v ledním hokeji uspět na ledě Vlašimi a rázem se tak dostali na sedmé místo v tabulce. Na vítězství rakovnického celku měl opět nedílnou zásluhu brankář Pospíšil, jenž v brance předvádí fantastické zákroky a přivádí tak soupeřovy střelce k šílenství. Navíc nyní nepustil za svá záda ani jednu střelu.

HC Rakovník - HC Černošice 6:5, KLM 2014

HC Rakovník - HC Černošice 6:5, KLM 2014Autor: Deník/Miroslav Elsnic

HC Vlašim – HC Rakovník 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

A právě rakovnický brankář Pospíšil musel v úvodní třetině likvidovat nebezpečné průniky domácích. Nejprve sice zahrozili Rakovničtí Ságnerem, jenže vzápětí měli dvě tutové šance domácí. Ale Pospíšil byl připravený. Následné oslabení Rakovničtí přečkali bez inkasovaného gólu hlavně díky zákrokům brankáře. „Pospa má nyní formu, domácí opět skvělými zákroky vychytal," nechal se slyšet Vladimír Soukup, vedoucí rakovnického mužstva. „Je důležité ale dodat, že hráči vzorně plnili pokyny trenéra," podotkl Vladimír Soukup. Tři minuty před koncem první třetiny se dostal do šance Cukr, ale k zakončení se nedostal, chvilku na to pak ve výborném postavení nedosáhl na přihrávku.

Do druhé třetiny vstoupili hosté Rakovníka velmi aktivně. Své sólo však Klaus neproměnil, stejně si vedl o chvilku později spoluhráč Cukr. Nakonec se ale přeci jen hosté dočkali. V přesilové hře mířil přesně Ságner – 0:1. V polovině utkání mohl vedení zvýšit po přihrávce Kounovského znovu Ságner, ale zradila jej muška. „Pak jsme se dostali pod tlak, jelikož jsme hráli v oslabení dvakrát dvě minuty. Soupeře jsme ale do žádné větší šance nepustili, kotouče jsme dokázali úspěšně vyhazovat," přiblížil závěrečné minuty druhé třetiny Vladimír Soukup.

V posledním dějství vsadili domácí postupně vše na útočnou kartu a Pospíšil se musel v braně ohánět. Ale staré známé „Nedáš, dostaneš!" se potvrdilo, naštěstí pro Rakovnické, i v tomto utkání. Hosté dokázali zužitkovat další přesilovku. Nejprve sice minul Ságner odkrytou domácí klec, druhým pokusem nad lapačku gólmana se však již nemýlil – 0:2. Následně se hrál vyrovnaný hokej, hra se přelévala od branky k brance, přesto více nebezpečnější byli domácí. Pospíšilovi pomohla při jedné ze střel tyč. V závěru utkání se museli Rakovničtí bránit dvojnásobné přesile. Vlašimští totiž v přesilové odvolali svého brankáře. Hosté se ubránili, naopak v poslední minutě se ujal kotouče zkušený Vyskočil a velikým lobem poslal puk do prázdné vlašimské svatyně – 0:3.

„Hráli jsme dobře, hráči předvedli dobrý a bojovný výkon, ale znovu říkám, že především plnili pokyny trenéra. Vyhráli jsme díky kolektivnímu výkonu, kdy jsme hráli jako jeden muž," hodnotil utkání vedoucí mužstva Vladimír Soukup. „Všechno bylo špatně a bez gólu se nedá vyhrát. V prvních pěti minutách jsme hráli jak na rybníku a každý si dělal, co chtěl. Poté jsme se zlepšili a měli tři, čtyři šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Ve druhé třetině jsme nehráli to, co jsme si řekli, byli jsme zbytečně třikrát venku a dostali gól v oslabení. Navíc jsme si nevytvořili žádnou šanci. Ve třetí třetině, když už jsme se dostávali do tlaku, přišel nesmyslný faul našeho beka a dostali druhý gól. Poté jsme se již do pořádného náporu nedostali, i když jsme nějakou šanci měli, ale nastřelili tyčku. Nakonec jsme dostali třetí gól v power play. Nenavázali jsme na výkon s Jesenicí. Soupeř nebyl lepší, ale dal góly v přesilovkách," smutnil asistent trenéra Vlašimi Karel Dýcka.

Rakovničtí hokejisté se svým příznivcům ukáží na domácím ledě až za týden v neděli, tedy 25. října, kdy v tradičním čase od 17.30 hodin přivítají mužstvo z Poděbrad. Tento víkend hrají Rakovničtí ve Velkých Popovicích s týmem Jesenice u Prahy.

HC Rakovník – Pospíšil (Burgr) – Mikeš, Krejčí – Gebhart M., Klaus, Cukr – Vošt, Vyskočil – Ságner, Kounovský, Chvojka – Kříž, Zuska – Lipold, Gebhart O., Bauer – Pechanec, Krpelán. Trenér: Jan Svitavský.

Napsáno dne: 15. 10/2015
A

Poděkování za spolupráci

Rakovnik
Kraj

Termíny nejbližších utkání

Termíny veřejného bruslení

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace