Bruslení veřejné

 !!! ŘIDIČI, POZOR !!! Od botanické zahrady je nově na přechodnou dobu do 30.4.2016  značena JEDNOSMĚRNÁ  ULICE. 

Značka  "OBYTNÁ  ZÓNA" byla ale ponechána, takže se smí jet rychlostí nejvýše 20Km/hod. a parkovat pouze na vyhražených místech označených jako "parkoviště". Parkoviště je v ulici značeno pouze od kurtu ke vstupu do haly ZS. Využijte i možnosti parkování na parkovišti u Speciální školy (naproti přes potok), a to zejména při hodinách veřejného bruslení a víkendových zápasů.

HC Rakovník se změnou dopravního značení (viz. výše) nesouhlasí, neboť tato úprava omezuje a ohrožuje návštěvníky i zaměstnance zimního stadionu. Svůj názor na nové dopravní značení můžete vyjádřit i Vy a zaslat ho na adresu:  Město Rakovník, Odbor dopravy, Husovo nám. 27, Rakovník 269 01.

Termíny veřejného bruslení - březen 2016

ČT              24.3.16         13,00 – 15,00 hod. (120min.)

PÁ              25.3.16         18,00 – 20,00 hod. (120min.)

SO              26.3.16         14,30 – 16,30 hod. (120min.)

NE              27.3.16         13,30 – 15,30 hod. (120min.)

____________________________________

Kolik u nás stojí bruslení pro veřejnost?

 

 

Veřejné bruslení 120 minut
        děti do 5let vč. zdarma
        děti 6 - 15let vč. 15 Kč
        ostatní 40 Kč
        úschovna 10 Kč
        úschovna - záloha na klíč 50 Kč

____________________________________

Využijte i  možnosti nabroušení bruslí na automatické brusce zn.: Prosharp AS1001. Bližší informace naleznete zde.

Napsáno dne: 10. 02/2016

KLM: HC Rakovník – BK Mladá Boleslav B 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Ságner s Hegenbartem rozhodli zápas

Rakovník – Zcela opačné problémy řešili rakovničtí a mladoboleslavští hokejisté před nedělním vzájemným duelem. Domácí mohou stále pomýšlet na celkové vítězství v základní části krajské ligy, zatímco Mladá Boleslav před tímto soubojem neměla ještě jistou záchranu soutěže. Poděbrady však kvůli startu hráče načerno nakonec přišly o tři body právě s Rakovníkem a Mladá Boleslav se i přes prohru zachránila v soutěži. Rakovničtí se díky výhře proti hráčům z města škodovek a díky kontumačnímu vítězství v Poděbradech rázem vyhoupli na druhé místo krajské ligy o bod za vedoucí Velké Popovice. Jednalo se tak o jejich třinácté vítězství v řadě.

 

HC Rakovník – BK Mladá Boleslav B 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Mladoboleslavští hokejisté přivezli do Rakovníka nabitý tým, posílený o hráče z extraligy juniorů, a bodový rozestup mezi oběma soupeři tak na ledě nebyl vůbec znát. Od úvodního buly se hrálo vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. V 5. minutě připravil Hegenbart dobrou šanci ke skórování, ale prozatím zůstala nevyužita. Poté šli domácí do čtyř a hosté přesilovku bleskově využili – 0:1. Rakovničtí se tlačili před hostujícího gólmana, avšak Mladoboleslavští vyráželi do častých brejků a Burgr, který pro tento zápas vystřídal Pospíšila, svůj tým několikrát podržel. Na konci deváté minuty se Rakovničtí dočkali vyrovnání, když Ambroz přiťukl Větrovcovi, jenž od modré vyslal krásnou střelu k tyči, kterou zastavila až síť – 1:1. Do konce první třetiny i přes několik dalších šancí na obou stranách žádná branka nepadla.

Do druhé části vstoupili výjimečně lépe domácí, zmáčkli Mladoboleslavské a jejich snaha byla korunována 
v 23. minutě, když se po přihrávce Ambroze prosadil Hegenbart. O minutu a půl později však rakovničtí obránci vyrobili chybu v rozehrávce, kterou hosté dokázali potrestat, a bylo opět srovnáno – 2:2.
Pak ovšem opět úřadovala první formace. Vedení mohl po Ságnerově přihrávce vrátit domácím již obránce Vyskočil, avšak krásná akce Rakovnických zatím zůstala nevyužita. Mrzet je to však nemuselo, neboť již o chvíli později se agilní Hegenbart proháčkoval až před hostujícího gólmana, kterému nedal šanci – 3:2.

Hned na začátku třetí třetiny dostali rakovničtí hokejisté hosty pod tlak, Ságner obešel dva obránce, řítil se sám na bránu a Mladoboleslavští v poslední chvíli unikajícího Ságnera podrazili. Následné trestné střílení s bravurou proměnil a Rakovničtí se poprvé v utkání dostali do dvoubrankového vedení – 4:2. Veselo bylo ale jen na chvíli. Ve 43. minutě přišla zbytečná ztráta puku a hosté po hezké akci vstřelili kontaktní gól – 4:3. Diváci však hnali domácí dopředu a těm se naskytla možnost rozhodnout, když šli hosté do tří. Rakovničtí však brzy nato rovněž faulovali a přesilovka tak zůstala nevyužita. Mladoboleslavští se ještě nadechli k závěrečnému náporu, odvolali brankáře, vyrovnání se však již nedočkali, naopak Ságner do prázdné brány několik sekund před koncem pečetil na konečných 5:3.

„Utkání bylo velmi těžké, Mladoboleslavští ještě nevěděli, že mají jistou záchranu, 
a hráli jako o život. Zápas opět rozhodla naše první formace a zejména Ságner s Hegenbartem předvedli vynikající výkon. Za týden nás čeká Králův Dvůr, kde budeme bojovat o první místo, navíc k nim odešel Klaus a bude to jistě velmi zajímavé," nechal se slyšet vedoucí mužstva Rakovnických Vladimír Soukup.

„Potvrdilo se to, co jsem očekával. Vůbec to nebylo lehké utkání. Já jsem před utkáním koukal na soupisku a všiml jsem si, že Mladá Boleslav přivezla několik hráčů z juniorské extraligy, a na ledě to bylo znát. My máme trochu užší kádr, což může být nevýhoda pro blížící se play-off. Burgr, který v bráně nahradil Pospíšila, potvrdil svoje kvality a mužstvo podržel. Opět se potvrdilo, jak je tato soutěž vyrovnaná, o účast ve vyřazovací části se bude bojovat do posledního kola, stejně jako o vítězi, kterým můžeme být i my. Když se vrátím ještě k utkání s Boleslaví, vůbec to nevypadalo na to, že se utkal tým z čela tabulky s předposledním týmem, a nám velmi pomohla branka Ságnera na 4:2. Poté jsme si již vítězství pohlídali a dotáhli zápas do vítězného konce," byl spokojen trenér HC Rakovník Jan Svitavský.

Vyloučení: 7:8
Diváci: 287
HC Rakovník: Burgr (Pospíšil) – Křiž, Vyskočil – Hegenbart, Ambroz, Král – Mikeš, Krejčí – Ságner, Važanský, Grill – Větrovec, Kotál – O. Gebhart, Bauer, Chvojka – Vošta.
Trenér: Jan Svitavský
Vedoucí mužstva: Vlad. Soukup

Napsáno dne: 09. 02/2016

hokejová utkání 6.týden

Hokejová utkání 13. a 14.2.2016

HC Rakovník

 

Mladší žáci "D"

stadion Rakovník

SO 13.2.2016

10,30 hod.

 

LEDNÍ HOKEJ TJ SPARTAK ŽEBRÁK

SPARTAK TOS ŽEBRÁK

 

 

HC Rakovník

Krajská liga juniorů

stadion Rakovník

SO 13.2.2016

17,00 hod.

HC Příbram

HC PŘÍBRAM

 

HK Králův Dvůr

HK KR. DVůR

Krajská liga mužů

stadion Beroun

SO 13.2.2016

17,30 hod.

HC Rakovník

 

 

 

HC PODBLANICKO

Krajská liga přípravky

2006

stadion Benešov

NE 14.2.2016

11,00 hod.

 

HC Rakovník

 

Napsáno dne: 08. 02/2016

ODDÍL HOKEJE A KRASA - nábor

LEDNÍ  HOKEJ

Máte doma dítě (syna nebo dceru) narozené v roce 2007 a později? Chtělo by hrát hokej nebo se naučit bruslit? Pak neváhejte a přiveďte ho ve středu 17.2.2016 v 16,30hod. mezi nás a naši trenéři už se o něj postarají !!!

Povinná výbava při vstupu na ledovou plochu:zimní oděv, helma (např. cyklistická), brusle, rukavice (možnost si po domluvě zapůjčit)

Pro začínající hokejisty nabízíme zapůjčení hokejové výstroje zdarma