Hokejová show

Tým herce Dejdara bavil Rakovník

Rakovník – Přestože rakovničtí hokejisté svoje víkendové utkání sehráli na venkovním kluzišti, bylo na zimním stadionu v Rakovníku pořádně živo. Zavítal sem totiž tým Martina Dejdara – HC Olymp Praha, který se v exhibičním utkání střetl s rakovnickým seniorským výběrem.

Do Rakovníka zavítal HC Olymp Praha

„Podobná akce se u nás uskutečnila asi před 12 lety a setkala se s velkým úspěchem. Na ten jsme chtěli navázat i nyní," vyjádřil se k okolnostem vzniku akce předseda HC Rakovník Jaroslav Gebhart. To se povedlo tak napůl. „Diváků mohlo být i více, což ale zapříčinila i tuhá zima, jež na stadionu panovala. I tak se ale přítomní dobře bavili."

V utkání hraném 3 x 20 minut patřili k nejznámějším osobnostem Olympu kromě Martina Dejdara herecký kolega Pavel Nový, bývalí hokejisté Jaroslav Nedvěd a Daniel Branda či sportovní redaktor Jiří Holzel. Za domácí tým nastoupili např. hokejbalista Milan Sýkora st., hokejový trenér Tomáš Bodinger nebo učitel a nohejbalista Petr Zrubec.

Ještě než začal samotný duel, uvedla moderátorka Kateřina Hrachovcová na led rozhodčího Marka Svobodu, který při vstupu na ledovou plochu spadl přes brankáře Olympu J. Svobodu, čímž odstartoval množství humorných scének, které celou show provázely. Herec a komik Miloš Knor zazpíval upravenou československou státní hymnu, beatboxer Nasty seznámil všechny přítomné s herní taktikou Olympu a po něm už následovalo úvodní buly.
Diváci si během sobotního odpoledne rozhodně nenudili. Kromě 25 branek a spousty humorných vložek, nechyběly ani dovednostní soutěže a k vidění bylo i vystoupení dívek pražského Olympu, republikových šampionek v synchronizovaném krasobruslení. „Výkon krasobruslařek mě mile překvapil a jejich synchronizované bruslení bylo velkým zážitkem pro mě i pro diváky," byl ohromen Jaroslav Gebhart.

Olymp nakonec zdolal rakovnický výběr těsně 13:12 a jeho zakladatel Martin Dejdar pro Rakovnický deník řekl. „Atmosféra byla v pohodě, dobře jsme si zabruslili, diváci se bavili, takže si myslím, že to splnilo svůj účel."

Známý herec založil Olymp před deseti lety po seriálu Poslední sezona, při jehož natáčení se také naučil hrát hokej. „Předtím jsem hokej nikdy nehrál, takže jsem začal až ve čtyřiceti. Před natáčením jsme trénovali asi osm měsíců a poté další tři měsíce natáčeli na ledě. Samozřejmě jsme z toho měli odřené nohy, které mě bolí dodnes, ale hůř na tom byli hokejisté, kteří nás dublovali. Ti strašně kňučeli, protože jsou zvyklí mít brusle tak dvě hodiny, tady je však museli mít osm až deset, takže trpěli jak zvířata," řekl Dejdar, pro něhož byl hokej vždy sportem číslo jedna. „Sice jsem ho předtím nehrál, ale vždy jsem se na něj rád díval. Možná se mi potom, co jsem do toho trochu pronikl, změnil pohled na něj a trochu mě to poučilo."
Během show se vybralo několik tisíc Kč, jež putují na charitativní projekt Kuře – pomozte dětem.

HC Rakovník senior team: Čepela, Dyršmíd, Černá – Zilcher, Tichý, Novák, Liprt, Zrubec, Bodinger, Opat, Opat, Brichta, Sýkora, Lev, Lochovský.

HC Olymp: Svoboda – Frýd, Čechlovský, Tuháček st., Tuháček ml., Čermák, Plýhal, Zapletal, Herda, Branda, Holzel, Nedvěd, Knor, Nový, Dejdar.

Fotogaleria: http://rakovnicky.denik.cz/galerie/do-rakovnika-zavital-tym-martina-dejda-hc-olymp.html?photo=106
Zdroj: http://rakovnicky.denik.cz/hokej_region/tym-herce-dejdara-bavil-rakovnik-20161209.html

Napsáno dne: 09. 12/2016

KLM: HC Rytíři Vlašim - HC Rakovník 8:1 (3:1, 2:0, 3:0)

PARÁDNÍ  SÉRIE  SKONČILA  POD  BLANÍKEM

K dalšímu utkání odjeli rakovničtí hokejisté pod Blaník kde se na novém stadionu Vlašimi utkali  s domácími Rytíři, kteří byli posíleni o tří hráče z ligového Kolína. Rakovnický trenér Otakar Vejvoda opět zamíchal se sestavou, když chyběli Vyskočil, Kotál, Grill, O. Gebhart a Vošta (poslední dva naskočili až v průběhu zápasu). Utkání mělo výbornou atmosféru , kterou vytvořily více jak čtyři stovky fanoušků.

​HC Rytíři Vlašim - HC Rakovník (8:1 (3:1, 2:0, 3:0)

​První tři minuty byly v režii Rakovníka. Na domácích byl vidět až přílišný respekt, ale s přibývajícími minutami se karta začala obracet. Hlavně díky tomu, že domácí stříleli góly. Na rozdíl od Rakovnických. Rytířům pomohla 8. minuta, kdy si dezorientovaný Zuska v pádu poslal puk do vlastní sítě - 1:0. Vyrovnat mohl Chvojka, ale pro tohoto rychlonohého bruslaře byl tento zápas hodně smolný, což se projevilo i v dalších minutách. Hosté začali v defenzivě kupit chybu za chybou, což domácí nekompromisně trestali - 3:0. Čtyřicet vteřin před přestávkou naskočil z trestné lavice Tolkner. Dostal přihrávku do jízdy a prokázal, že se v podobných situacích nemýlí - 3:1. Kdo čekal, že Rakovnické tento gól nabudí, byl zklamán. Hosté se trápili ve všech směrech a domácí dominovali, což dokázali dvěma dalšími góly - 5:1. Po dvou minutách třetí části přidali šestý gól, aby následně pro zranění museli opustit led Kounovský s Noskem. Jediné vítězstí přišlo v bitce, kterou nekompromistním způsobem vyhrál V. Petráček, ale musel i se svým sokem předčasně pod sprchy. Jeho místo zaujal Vošta, který předvedl nejkrásnější rakovnický moment, když si počkal na rozjetého útočníka a bodyčekem alá Oldřich Machač rozvášnil diváky. V dalších minutách přidali domácí další dva góly a ukončili tak pětizápasovou vítěznou šňůru rakovnických hokejistů - 8:1.

Otakar Vejvoda:​ Dnešní hodnocení bude jednoduché. Vlašim vyhrála zaslouženě. Byla po celý zápas lepší. Zápas se lámal na začátku druhé třetiny, kdy jsme měli přesilovku, ale místo snížení jsme následně dostali čtvrtý gól. Neděláme z porážky vědu. Jednou to přijít muselo. Teď je důležité, abychom se dobře připravili na Jesenice.

HCR:​ Pospíšil - Mikeš, Krejčí, Ságner, Bauer, Chvojka - Větrovec, Zuska, M. Gebhart, Kounovský, Tolkner - V. Petráček, T. Petráček, Važanský, Ambroz, Nosek - Vošta, O. Gebhart a náhradní brankář Burgr.

Napsáno dne: 08. 12/2016

Poděkování za spolupráci

Rakovnik
Kraj

Termíny nejbližších utkání

Termíny veřejného bruslení

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace