KLM a KSM

Nájezdy Rakovníku nevyšly, rozhodl mělnický Havel. Rezerva nadělovala

Rakovník – Oba rakovnické hokejové celky zasáhly o víkendu do bojů o mistrovské body.

Áčko hrálo na svém ledě v dalším střetnutí Krajské ligy s Juniorem Mělník a po nájezdech prohrálo 3:4. Rezerva se předvedla na ledě Hvězdy Kladno a vedla si parádně, u soupeře zvítězila 8:2.

HC Rakovník „A“

Ve 12. kole krajské ligy přivítali hokejisté Rakovníka souseda v tabulce – Junior Mělník. Dramatickou bitvu rozhodly až samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější hosté.

V prvním vzájemném zápase podlehli Rakovničtí soupeři na jeho ledě vysoko 4:8, a tak chtěli v tomto souboji uspět a navázat na sérii tří výher. Úvod zápasu ale patřil hostům a to i díky dvěma vyloučením domácích. Ve druhé přesilovce se prosadil Kulhánek, který zůstal zcela osamocen před Burgrem a střelou z bezprostřední blízkosti jej překonal – 0:1. Domácí vyrovnali zanedlouho a bylo to také v přesilové hře. Ságner nabil na modrou Mikešovi a jeho dělovku zastavila až síť – 1:1. Domácí mohl dostat do vedení Šroubek, ale jeho únik v oslabení vychytal Fiala.

Do druhé třetiny vstoupili opět lépe hosté a díky dorážce T. Havla se ve 25. minutě dostali do vedení. Vyrovnat mohl Nosek, ale i on ztroskotal na Fialovi. Velkou šanci spálil ve 35. minutě Macháček, když přestřelil ze čtyř metrů prázdnou branku a ihned poté vychytal hostující gólman Okegawu. V závěru druhé třetiny ujeli dva hostující hráči na jediného obránce, ale Burgr byl pozorný.

Závěrečná třetina začala náporem domácích, kteří ve 45. minutě vyrovnali díky povedené souhře Vlka s Kounovským, na jejímž konci byl samostatný únik Hegenbarta, jenž uspěl blafákem do forhendu – 2:2. A za dvě minuty stejná trojice zařídila domácím vedení. To Vlk posunul na Hegenbarta, ten z nulového úhlu přihrál Kounovkému a pro toho nebyl problém zasunout puk do branky – 3:2. Hosté se dočkali vyrovnání ve vlastním oslabení, když se po nedorozumění domácích obránců prosadil Šubrt.

V prodloužení měli více střeleckých pokusů hosté, ale Burgr byl pozorný. O vítězi tak rozhodly samostatné nájezdy, v nichž byl úspěšný pouze hostující T. Havel.


HC Rakovník „B“

Rezerva rakovnického klubu jasně kralovala na ledě kladenské Hvězdy. Nasázela jí osm branek. V tabulce skupiny Sever jí patří s patnácti body čtvrtá příčka, lídrem je kolínská rezerva, která je po dvanácti zápasech stoprocentní.
 

Napsáno dne: 04. 12/2018

Poděkování za spolupráci

Rakovnik
Kraj

Termíny nejbližších utkání

Termíny veřejného bruslení

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace