KLM: HC Buldoci Neratovice - HC Rakovník 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)

Vítěznou šňůru Vejvodových chlapců překousli Buldoci

Rakovník – Šestý korálek na vítěznou šňůru si již rakovničtí hokejisté nenavlékli. V předposledním kole krajské ligy totiž ve značně zdecimované sestavě padli na ledě o záchranu bojujících Neratovic 3:5.

„Vzhledem k tomu, kolik nám chybělo hráčů, jsme odehráli výborný zápas. Že jsme ho prohráli, je už věc jiná,“ řekl stroze trenér rakovnického HC Otakar Vejvoda starší.
Rakovničtí sice podle tabulkového postavení měli být proti domácím Neratovicím favoritem, realita však byla poněkud jiná. Kromě dlouhodobě zraněného obránce Jelínka totiž chyběli také útočníci Klaus, Nosek, Ambroz a Tolkner. Šanci tak dostal i hráč B mužstva Prokop a ve třetí útočné formaci nastoupili dva obránci.

V prvních dvou šancích se objevil domácí forward Macek, gólman Pospíšil ale na jeho střely vyzrál. Na druhé straně vychytal Petráčka Kresta. Úvodní branka padla ve 12. minutě a obstaral ji při vlastním oslabení neratovický Pokora.

Prostřední dvacetiminutovka začala pro Neratovice parádně. Puk si po lehké teči Vočadla našel cestu mezi Pospíšilovými betony a pomalu zaplul až do branky. Poté na sebe znovu upozornil domácí gólman Kresta, který senzačně ve skluzu vychytal Grilla. Zanedlouho se hosté konečně radovali, rychlá střela Větrovce vymetla horní roh neratovické branky. Kontaktní gól Rakovník probudil a Buldoky v tu chvíli zachránil hvizd sudího, oznamující konec druhé části.

Úvodní minuta závěrečné části přinesla hned dvě branky. Nejprve rozjásal neratovické tribuny třetím gólem Prejza, a hned po následujícím vhazování snížil ze samostatného úniku Grill. Neratovickým se ovšem znovu podařilo odskočit na rozdíl dvou tref, když Mareček po individuální akci „vykoupal“ Pospíšila a poslal puk do odkryté branky. Vejvodovi svěřenci se ale nevzdali a Zuska snížil. Poté měl obrovskou příležitost na vyrovnání Ságner, Krestovi pomohla v dalším samostatném úniku tyč. Sedm minut před poslední sirénou udeřily Neratovice popáté a definitivně rozhodly.

Rakovničtí hokejisté sehrají poslední duel základní části proti vedoucímu Mělníku a půjde v něm o výhodnější postavení v rámci play off. „Chtěli by to, abychom proti Mělníku uhráli alespoň bod a skončili na druhém místě. Kdyby se před nás dostaly Černošice, museli bychom v play off odcestovat dvakrát na jejich led a to bylo nebylo dobré,“ uvědomuje si důležitost posledního kola vedoucí rakovnického HC Vladimír Soukup.

Branky a nahrávky: 12. Pokora (Rak), 22. Vočadlo (Prejza), 41. Prejza (Vočadlo), 43. Mareček, 53. Litomyský (Rak, Prejza) – 37. Větrovec (Krejčí), 41. Grill (Mikeš, Krejčí), 47. Zuska (Ságner).
Rozhodčí: Kučera – Větrovský, Čajan. Vyloučení: 5:4.
Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Krejčí, Mikeš – Grill, Prokop, Ságner – T. Petráček, Zuska – Okegawa, Kounovský, Hegenbart – V. Petráček, Vyskočil, Větrovec.

Napsáno dne: 12. 02/2018

RA A - přát.zápas