KLM: HC Rakovník - Rytíři Vlašim 8:7 (1:3, 3:1, 4:3)

Nevídanou přestřelku rozhodl Hegenbart

Rakovník – Sedm. Tolik soupeřů v řadě odešlo z rakovnického ledu poraženo. Nedělní vítězství nad Vlašimí však bylo možná ze všech nejcennějších. V gólově bláznivém duelu Vejvodova parta prokázala vynikající střeleckou formu a i přes sedm obdržených branek vydřela nad vlašimskými Rytíři cenné tři body. Navíc se bodově dotáhla na loňského mistra z Mělníka.

Hokejisté HC Rakovník v gólové přestřelce porazili Vlašim 8:7.

„Snažil jsem se vzpomenout, kdy jsem takový zápas zažil, a asi jsem nic takového, aby se vyhrálo na sedm obdržených branek, nezažil. Ani v juniorech,“ kroutil hlavou nad bláznivou přestřelkou trenér rakovnického HC Otakar Vejvoda a pokračoval v hodnocení: „Bylo to zajímavé, dostali jsme hodně laciné góly, ale od druhé třetiny už to bylo v naší režii, ač jsme i 5:6 prohrávali. Kluci si hrábli, a i když nás nebylo mnoho, zvládli jsme to,“ radoval se z výhry rakovnický kouč.

Ten měl k dispozici pouze pět obránců, když další bek Vyskočil nastoupil stejně jako v minulém kole do první útočné formace.

Absence v obraně byly od úvodu znát a gólman Pospíšil již v 2. minutě lovil puk poprvé ze své svatině. Zanedlouho vlašimský Horák zvýšil na 2:0 a výbornou desetiminutovku hostů zakončil přesnou trefou Matějka. Domácí se z počátečního šoku rychle vzpamatovali a začali stále více zaměstnávat gólmana Holánka, který dlouho odolával. Až v předposlední minutě první části udeřil zkušený forward Kounovský.

Důležitá branka do šatny rakovnické borce povzbudila. O kontaktní gól se postaral Hegenbart a krátce po něm vyrovnal obránce Krejčí, když finální přihrávku obstaral právě ve výborné formě hrající veterán. Třiačtyřicetiletý útočník měl prsty i v dalším gólu, když nahrál T. Petráčkovi, který završil rakovnický obrat. Rytíři se ale nedali a Kucharčík srovnal na 4:4. „Kluci někdy zbytečně chybovali, ale hosté udělali chyb ještě víc. Přestože vedli 3:1, měli jsme tam asi čtyři situace dva na jednoho. To by se asi normálně nemělo stávat. My jsme slabší chvilky Vlašimi využili, což byl důležitý moment,“ povšiml si rakovnický kormidelník.

Třetí část začala pro hráče s rakem na prsou výborně a všudybyl Hegenbart poslal svůj tým do vedení. To vydrželo domácím pouze minutu. Slanina a po něm Trpišovský dvěma slepenými góly přehoupli vedení na stranu Vlašimi. Poté však zaúřadovalo duo Ambroz – Nosek a v domácím hledišti bylo opět veselo. Výborný mač gradoval, Vlašimští odvolali gólmana a začalo drama. Minutu před koncem našel Krejčí Hegenbarta, který do opuštěné klece završil hattrick, a zdálo se být rozhodnuto. Dvacet tři sekund před koncem ale po samostatné akci Trpišovský snížil.

Další branku už ale Pospíšil za svá záda nepustil a i přes sedm obdržených branek mohl mít po závěrečné siréně úsměv na rtech. „Bylo znát, že nám pár hráčů chybělo. Tomáš Vyskočil, i když není zdravotně v pořádku, opět naskočil na centra a pomohl i dvojici Ambrozovi a Kounovskému, že se nemuseli točit ve dvou. Ke konci jsme dohrávali bez vyloučeného Větrovce, takže pouze se čtyřmi beky, ale kluci to zvládli,“ oddechl si Vejvoda.

S blížícím se play off zápas od zápasu roste i domácí návštěvnost. Rakovničtí fanoušci opět vytvořili perfektní kulisu, čehož si povšiml i vedoucí týmu Vladimír Soukup. „Chtěl bych jim za super atmosféru poděkovat. Ze začátku, když jsme o tři branky prohrávali, byli trošku zakřiknutí, ale postupně začali fandit a hnali nás za vítězstvím.“

Rakovnické hokejisty čekají ještě tři duely. Nejprve zajíždějí do Kutné Hory a do Čáslavi, tedy na led týmů, které bojují o záchranu soutěže. Na závěr pak Vejvodovi svěřenci přivítají Junior Mělník. Dost možná to nebude v letošním ročníku naposledy. „To, že se na Mělník dotáhneme tak rychle jsem nečekal a dost mě to překvapilo. Možná právě tenhle duel rozhodně o vítězi základní části, ještě předtím ovšem sehrajeme těžké duely s týmy, které bojují o život. Závěr bude každopádně zajímavý a už se na něj těším,“ dodal spokojený Soukup.

Branky a nahrávky: 19. Kounovský (Petráček), 30. Hegenbart (Okegawa), 31. Krejčí (Hegenbart, Kounovský), 33. T. Petráček (Hegenbart), 42. Hegenbart (Zuska), 46. Ambroz (Nosek), 48. Nosek, 60. Hegenbart (Krejčí) – 2. Trpišovský (Horák), 5. Horák, 10. Matějka (Slanina), 36. Kucharčík, 43. Slanina (Kucharčík, Matějka), 44. Trpišovský (Horák), 60. Trpišovský.

Vyloučení: 3:7, 2 + 2 Vondráček (V) a Tolkner (R), Větrovec (R) 10 minut. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1.

Rozhodčí: Čáp – Větrovský, Havel. Diváků: 260.
Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Větrovec, Grill – Tolkner, Ságner, Vyskočil – Krejčí, T. Petráček – Okegawa, Kounovský, Hegenbart – Zuska – V. Petráček, Ambroz, Nosek.

Napsáno dne: 30. 01/2018

A - přát.zápas